You are here

Student-Athletes at the Olympics

This list includes current, former and incoming student-athletes who are, have or will be competing for a varsity team in an NCAA sport and are also on a country’s active roster at the 2016 Summer Olympics. Are we missing someone? Email stories@ncaa.org.

Click on a headings below to sort the table.

First Name Last Name Sport Country Institution Division
Mara Abbott Cycling United States Whitman College III
Aliyah Abrams Track and Field Guyana South Carolina I
Javier Acevedo Swimming Canada Georgia I
Natalie Achonwa Basketball Canada Notre Dame I
Marcelo Acosta Swimming El Salvador Louisville I
Cammile Adams Swimming United States Texas A&M I
Rachael Adams Volleyball United States Texas I
Bradley Adkins Track and Field United States Texas Tech I
Nathan Adrian Swimming United States California I
Felipe Aguilar Golf Chile North Florida I
Kelsie Ahbe Track and Field Canada Indiana State I
Mohammed Ahmed Track and Field Canada Wisconsin I
Murielle Ahoure Track and Field Ivory Coast Miami (FL) I
Mobolade Ajomale Track and Field Canada Academy of Art University II
Morolake Akinosun Track and Field United States Texas I
Foluke Akinradewo Volleyball United States Stanford I
Josh Akognon Basketball Nigeria Cal State Fullerton I
Eric Alejandro Track and Field Puerto Rico Eastern Michigan I
Kineke Alexander Track and Field St. Vincent and the Grenadines Iowa I
Ahmed Ali Track and Field Sudan Alabama I
Nia Ali Track and Field United States Southern California I
Devon Allen Track and Field United States Oregon I
Mokhtar Al-Yamani Swimming Yemen Michigan I
Alex Amankwah Track and Field Ghana Alabama I
Alade Aminu Basketball Nigeria Georgia Tech I
Al-Farouq Aminu Basketball Nigeria Wake Forest I
John Ampomah Track and Field Ghana Middle Tennessee I
Tobi Amusan Track and Field Nigeria UTEP I
Byeong-hun An Golf South Korea California I
Haley Anderson Swimming United States Southern California I
Matt Anderson Volleyball United States Penn State I
Robby Andrews Track and Field United States Virginia I
Dora Antal Water Polo Hungary California I
Carmelo Anthony Basketball United States Syracuse I
Nataly Arias Soccer Colombia Maryland I
Tatiana Ariza Soccer Colombia Austin Peay I
Kristin Armstrong Cycling United States Idaho I
Andres Arroyo Swimming Puerto Rico Florida I
Heather Arseth Swimming Mauritius Miami (FL) I
Ronnie Ash Track and Field United States Oklahoma I
Whitney Ashley Track and Field United States San Diego State I
Gloria Asumnu Track and Field Nigeria Tulane I
Alia Atkinson Swimming Jamaica Texas A&M I
Stephanie Au Swimming Hong Kong California I
Felix Aubock Swimming Austria Michigan I
Haley Augello Wrestling United States King University II
Jordan Augier Swimming St. Lucia Tampa II
Seimone Augustus Basketball United States LSU I
Kate Avery Track and Field Great Britain Iona I
Miranda Ayim Basketball Canada Pepperdine I
Tony Azevedo Water Polo United States Stanford I
Vivian Bahia Water Polo Brazil Arizona State I
Travis Bailey Track and Field United States Tennessee I
Cameron Bairstow Basketball Australia New Mexico I
Kathleen Baker Swimming United States California I
Perry Baker Rugby United States Fairmont State II
Katie Bam Field Hockey United States Maryland I
Margaret Bamgbose Track and Field Nigeria Notre Dame I
Kayla Banwarth Volleyball United States Nebraska I
Kelly-Ann Baptiste Track and Field Trinidad and Tobago LSU I
A.J. Barbar Track and Field Lebanon Oklahoma Baptist II
Shawn Barber Track and Field Canada Akron I
Roxanne Barker Soccer South Africa Pepperdine I
Harrison Barnes Basketball United States North Carolina I
Williams Barnes Track and Field Puerto Rico Kent State I
Tara-Sue Barnett Track and Field Jamaica Grand Canyon II
McQuin Baron Water Polo United States Southern California I
Danny Barrett Rugby United States California I
Thomas Barrows Sailing United States Yale I
Tianna Bartoletta Track and Field United States Tennessee I
Aron Baynes Basketball Australia Washington State I
Laetitia Beck Golf Israel Duke I
Janine Beckie Soccer Canada Texas Tech I
Kanika Beckles Track and Field Grenada Texas A&M I
Kierre Beckles Track and Field Barbados South Carolina I
Elizabeth Beisel Swimming United States Florida I
Tia-Adana Belle Track and Field Barbados St. Augustine's II
Janeil Bellille Track and Field Trinidad and Tobago Texas A&M I
Chris Benard Track and Field United States Arizona State I
Garrett Bender Rugby United States St. Cloud State II
Mickey Benedetti Diving Italy Arizona State I
Gunnar Bentz Swimming United States Georgia I
Boris Berian Track and Field United States Adams State II
Gwen Berry Track and Field United States Southern Illinois I
Kate Bertko Rowing United States Princeton I
Jahvid Best Track and Field St. Lucia California I
Simonas Bilis Swimming Lithuania North Carolina State I
Greg Billington Triathlon United States Wake Forest I
Mathieu Bilodeau Track and Field Canada SUNY Plattsburgh III
Sue Bird Basketball United States UConn I
Constantin Blaha Diving Austria Arizona State I
Donald Blair-Sanford Track and Field Israel Arizona State I
Ben Blankenship Track and Field United States Minnesota I
Marko Blazevski Swimming Macedonia Wingate II
Christel Boeljon Golf Netherlands Purdue I
Ana Bogdanovski Swimming Macedonia Johns Hopkins III
Andrew Bogut Basketball Australia Utah I
Richard Bohus Swimming Hungary Arizona State I
Bret Bonanni Water Polo United States Stanford I
Brent Bookwalter Cycling United States Lees-McRae II
Hillary Bor Track and Field United States Iowa State I
Cleopatra Borel Track and Field Trinidad and Tobago UMBC I
Jonathan Borlee Track and Field Belgium Florida State I
Kevin Borlee Track and Field Belgium Florida State I
Brittany Borman Track and Field United States Oklahoma I
Dylan Bosch Swimming South Africa Michigan I
Dominique Bouchard Swimming Canada Missouri I
David Boudia Diving United States Purdue I
Frederick Bousquet Swimming France Auburn I
George Bovell Swimming Trinidad and Tobago Auburn I
Alex Bowen Water Polo United States Stanford I
Katie Bowen Soccer New Zealand North Carolina I
Tori Bowie Track and Field United States Southern Mississippi I
Lauren Boyle Swimming New Zealand California I
Marvin Bracy Track and Field United States Florida State I
Shane Brathwaite Track and Field Barbados Texas Tech I
Vincent Breet Rowing South Africa Harvard I
Nathan Brennan Track and Field Canada Michigan I
Morgan Brian Soccer United States Virginia I
Jackie Briggs Field Hockey United States North Carolina I
Cathryn Bristow Golf New Zealand Oregon I
Stefan Brits Track and Field South Africa Florida State I
Ryan Broekhoff Basketball Australia Valparaiso I
Trayvon Bromell Track and Field United States Baylor I
Chris Brooks Gymnastics United States Oklahoma I
Aaron Brown Track and Field Canada Southern California I
Chris Brown Track and Field Bahamas Norfolk State I
Bob Bryan Tennis United States Stanford I
Mike Bryan Tennis United States Stanford I
Ashley Brzozowicz Rowing Canada Yale I
Kadeisha Buchanan Soccer Canada West Virginia I
Charlie Buckingham Sailing United States Georgetown I
Hannah Buckling Water Polo Australia Southern California I
Zoe Buckman Track and Field Australia Oregon I
Jordan Burroughs Wrestling United States Nebraska I
Natalie Burton Basketball Australia West Virginia I
Jimmy Butler Basketball United States Marquette I
Donn Cabral Track and Field United States Princeton I
Johnathan Cabral Track and Field Canada Oregon I
Lani Cabrera Swimming Barbados FGCU I
Amber Campbell Track and Field United States Coastal Carolina I
Andrew Campbell Rowing United States Harvard I
Kemoy Campbell Track and Field Jamaica Arkansas I
Veronica Campbell-Brown Track and Field Jamaica Arkansas I
Nicco Campriani Shooting Italy West Virginia I
Kelsey Card Track and Field United States Wisconsin I
Dylan Carter Track and Field Trinidad and Tobago Southern California I
Michelle Carter Track and Field United States Texas I
Kristi Castlin Track and Field United States Virginia Tech I
Patricia Castro-Ortega Swimming Spain Queens University of Charlotte II
Tamika Catchings Basketball United States Tennessee I
Roxroy Cato Track and Field Jamaica St. Augustine's II
Rodolfo Cazaubon Golf Mexico North Texas I
Matthew Centrowitz Track and Field United States Oregon I
Marusa Cernjul Track and Field Slovenia Nebraska I
Louisa Chafee Sailing United States Brown I
Miles Chamley-Watson Fencing United States Penn State I
Victoria Chamorro Water Polo Brazil Southern California I
Tiffany Chan Golf Hong Kong Southern California I
Allysha Chapman Soccer Canada LSU I
Tina Charles Basketball United States Uconn I
Devynne Charlton Track and Field Bahamas Purdue I
Chanice Chase-Taylor Track and Field Canada LSU I
Geoffrey Cheah Swimming Hong Kong Stanford I
Paul Chelimo Track and Field United States UNC Greensboro I
Camille Cheng Swimming Hong Kong California I
Andrew Chetcuti Swimming Malta Georgia Tech I
Isabella Chiappini Water Polo Brazil Arizona State I
Marcelo Chierighini Swimming Brazil Auburn I
Jordan Chipangama Track and Field Zambia Northern Arizona I
Micah Christenson Volleyball United States Southern California I
Carlota Ciganda Golf Spain Arizona State I
KK Clark Water Polo United States UCLA I
Kendra Clarke Track and Field Canada Johnson C. Smith II
Carlos Claverie Swimming Venezuela Louisville I
Grace Claxton Track and Field Puerto Rico Albany I
Will Claye Track and Field United States Florida I
Kerron Clement Track and Field United States Florida I
Kyle Clemons Track and Field United States Kansas I
Emma Coburn Track and Field United States Colorado I
Olivia Coffey Rowing United States Harvard I
Charlie Cole Rowing United States Yale I
Christian Coleman Track and Field United States Tennessee I
Latario Collie-Minns Track and Field Bahamas Texas A&M I
Kim Collins Track and Field St. Kitts and Nevis TCU I
Santo Condorelli Swimming Canada Southern California I
Jack Conger Swimming United States Texas I
Kim Conley Track and Field United States UC Davis I
Kassidy Cook Diving United States Stanford I
Kevin Cordes Swimming United States Arizona I
Joana Costa Track and Field Brazil Clemson I
Melani Costa Swimming Spain Florida I
DeMarcus Cousins Basketball United States Kentucky I
Kirsty Coventry Track and Field Zimbabwe Auburn I
Carmiesha Cox Track and Field Bahamas Purdue I
J'den Cox Wrestling United States Missouri I
John Cox Basketball Venezuela San Francisco I
Amy Cozad Diving United States Indiana I
Morgan Craft Shooting United States Lindenwood II
Amy Cragg-Hastings Track and Field United States Arizona State I
Kami Craig Water Polo United States Southern California I
Lauren Crandall Field Hockey United States Wake Forest I
Eric Cray Track and Field Phillipines Oklahoma I
Edgar Crespo Swimming Panama TCU I
Will Crothers Rowing Canada Washington I
Ryan Crouser Track and Field United States Texas I
Sam Crouser Track and Field United States Oregon I
Aury Cruz Volleyball Puerto Rico Florida I
David Cubillan Basketball Venezuela Marquette I
Lizzie Cui Diving New Zealand LSU I
Logan Cunningham Track and Field United States Texas State I
Luca Cupido Water Polo United States California I
Abbey D'Agostino Track and Field United States Dartmouth I
Soren Dahl Swimming Denmark North Carolina State I
Jennifer Dahlgren Track and Field Argentina Georgia I
Jake Dalton Gymnastics United States Oklahoma I
Sabrina D'Angelo Soccer Canada South Carolina I
Mackenzie Darragh Swimming Canada Missouri I
Mitch D'Arrigo Swimming Italy Florida I
Emmanuel Dasor Track and Field Ghana Western Kentucky I
Lea Davison Cycling United States MIddlebury College III
Kali Davis-White Track and Field Jamaica Tennessee I
Rachel Dawson Field Hockey United States North Carolina I
Andre De Grasse Track and Field Canada Southern California I
Joao de Lucca Swimming Brazil Louisville I
Will Dean Rowing Canada California I
Graham DeLeat Golf Canada Boise State I
Elena Della Donne Basketball United States Delaware I
Matthew Dellavedova Basketball Australia Saint Mary's I
Janay DeLoach Track and Field United States Colorado State I
Marquis Dendy Track and Field United States Florida I
Joel Dennerley Water Polo Australia Southern California I
Daniel Dennis Wrestling United States Iowa I
DeMar DeRozan Basketball United States Southern California I
Eli Dershwitz Fencing United States Harvard I
Sabelle Diata Basketball Senegal Cameron II
Christa Dietzen Volleyball United States Penn State I
Ike Diogu Basketball Nigeria Arizona State I
Maya DiRado Swimming United States Stanford I
Mike DiSanto Rowing United States Harvard I
Tervel Dlagnev Wrestling United States Nebraska-Kearney II
Jeremy Dodson Track and Field Samoa Colorado I
Sam Dommer Rowing United States Washington I
Troy Doris Track and Field Guyana Iowa I
Sam Dorman Diving United States Miami (FL) I
Shaquania Dorsett Track and Field Bahamas Florida State I
Lauren Doyle Rugby United States Eastern Illinois I
Jessica Draskau-Petersson Track and Field Denmark Idaho I
Dion Dreesens Swimming Netherlands Queens University of Charlotte II
Caeleb Dressel Swimming United States Florida I
Derek Drouin Track and Field Canada Indiana I
Damir Dugonjic Swimming Slovenia California I
Marcus Duncan Track and Field Trinidad and Tobago Arizona State I
Fitzroy Dunkley Track and Field Jamaica LSU I
Crystal Dunn Soccer United States North Carolina I
Thomas Dunstan Water Polo United States Southern California I
Kevin Durant Basketball United States Texas I
Ziva Dvorsak Shooting Slovenia West Virginia I
Conor Dwyer Swimming United States Florida I
Ashton Eaton Track and Field United States Oregon I
Nate Ebner Rugby United States Ohio State I
Gregory Echenique Basketball Venezuela Creighton I
Isabella Echeverri Soccer Colombia Toledo I
Tracy Eisser Rowing United States Cornell I
Olivia Ekponke Track and Field Nigeria Texas A&M I
Burkheart Ellis Track and Field Barbados St. Augustine's II
Taylor Ellis-Watson Track and Field United States Arkansas I
Amanda Elmore Rowing United States Purdue I
Matt Emmons Shooting United States Alaska-Fairbanks II
Jinq En Phee Swimming Malaysia Purdue I
Whitney Engen Soccer United States North Carolina I
Christina Epps Track and Field United States Coppin State I
Zsofia Erdelyi Track and Field Hungary Southern California I
Ebi Ere Basketball Nigeria Oklahoma I
Anthony Ervin Swimming United States California I
Anna Espar Water Polo Spain Southern California I
Clara Espar Water Polo Spain San Jose State I
Andrew Evans Track and Field United States Kentucky I
Joanna Evans Swimming Bahamas Texas I
Simone Facey Track and Field Jamaica Texas A&M I
Anthony Fahden Rowing United States Dartmouth I
Katelyn Falgowski Field Hockey United States North Carolina I
Robert Farah Tennis Colombia Southern California I
Carmen Farmer Rugby United States Virginia Tech I
Tom Farrell Track and Field Great Britain Oklahoma State I
Rachel Fattal Water Polo United States UCLA I
Justine Fedronic Track and Field France Stanford I
Stefanie Fee Field Hockey United States Duke I
Jimmy Feigen Swimming United States Texas I
Kurt Felix Track and Field Grenada Boise State I
Lauren Fendrick Volleyball United States UCLA I
Nirra Fields Basketball Canada UCLA I
Caileigh Filmer Rowing Canada California I
Mason Finley Track and Field United States Wyoming I
Michelle Finn Track and Field Ireland Western Kentucky I
Makenzie Fischer Water Polo United States Stanford I
Shalane Flanagan Track and Field United States North Carolina I
Jessie Fleming Soccer Canada UCLA I
Julian Fletcher Swimming Bermuda SMU I
Hali Flickinger Swimming United States Georgia I
Fabian Florant Track and Field Netherlands Missouri State I
Fabien Florent Track and Field Netherlands Lindenwood II
Victoria Folayan Rugby United States Stanford I
Amini Fonua Swimming Tonga Texas A&M I
Damar Forbes Track and Field Jamaica LSU I
Ronald Forbes Track and Field Cayman Islands Florida International I
Rickie Fowler Golf United States Oklahoma State I
Sylvia Fowles Basketball United States LSU I
Phyllis Francis Track and Field United States Oregon I
Missy Franklin Swimming United States California I
Priscilla Frederick Track and Field Antigua and Barbuda St. John's NY I
Courtney Frerichs Track and Field United States New Mexico I
Marta Frietas Track and Field Portugal Mississippi State I
Sean Furey Track and Field United States Dartmouth I
Natalia Gaitan Soccer Colombia Toledo I
Tynia Gaither Track and Field Bahamas Southern California I
Sandra Gal Golf Germany Florida I
Jackie Galloway Taekwondo United States SMU I
Stina Gardell Swimming Sweden Southern California I
English Gardner Track and Field United States Oregon I
Patricio Garino Basketball Argentina George Washington I
Beryl Gastaldello Swimming France Texas A&M I
Justin Gatlin Track and Field United States Tennessee I
Kim Gaucher Basketball Canada Utah I
Tyson Gay Track and Field United States Arkansas I
Michael Gbinije Basketball Nigeria Syracuse I
Houry Gebeshian Gymnastics Armenia Iowa I
Kostas Genidounias Water Polo Greece Southern California I
Paul George Basketball United States Fresno State I
Phylicia George Track and Field Canada UConn I
Regina George Track and Field Nigeria Arkansas I
Laura Georges Soccer France Boston College I
Andrea Geubelle Track and Field United States Kansas I
Jeffrey Gibson Track and Field Bahamas Oral Roberts I
Rob Gibson Rowing Canada Washington I
Kaleigh Gilchrist Water Polo United States Southern California I
Ramon Gittens Track and Field Barbados Saint Augustine's University II
Kristian Gkolomeev Swimming Greece Alabama I
Alisha Glass Volleyball United States Penn State I
Tessa Gobbo Rowing United States Brown I
Eduardo Gomez Swimming Spain Florida I
Franklin Gomez Wrestling Puerto Rico Michigan State I
Daniel Gomez-Tanamachi Fencing Mexico Penn State I
Melissa Gonzalez Field Hockey United States UConn I
Chrisann Gordon Track and Field Jamaica Texas I
Kennedy Goss Swimming Canada Indiana I
Natoya Goule Track and Field Jamaica Clemson I
Ricardo Gouveia Golf Portugal Central Florida I
Vikas Gowda Track and Field India North Carolina I
Kate Grace Track and Field United States Yale I
Susanne Grainger Rowing Canada Virginia I
Naomy Grand'Pierre Swimming Haiti Chicago III
Draymond Green Basketball United States Michigan State I
Cejhae Greene Track and Field Antigua and Barbuda Georgia I
Eileen Grench Fencing Panama Ohio State I
Charles Grethen Track and Field Luxembourg Georgia I
Brittney Griner Basketball United States Baylor I
Howard Grotts Cycling United States Fort Lewis College II
Valerie Gruest Swimming Guatemala Northwestern I
Carlos Guerra Volleyball Mexico Penn State I
Sean Gunn Swimming Zimbabwe Kentucky I
Nareg Guregian Rowing United States California I
Allen Gutierrez Swimming Honduras Florida Southern II
Long Gutierrez Swimming Mexico California I
Townley Haas Swimming United States Texas I
Austin Hack Rowing United States Stanford I
Semoy Hackett Track and Field Trinidad and Tobago LSU I
Jack Hadjiconstantinou Swimming Cyprus Alabama I
Annie Haeger Sailing United States Boston College I
Muhammad Halim Track and Field U.S. Virgin Islands Cornell I
Arman Hall Track and Field United States Florida I
Linden Hall Track and Field Australia Florida State I
Marielle Hall Track and Field United States Texas I
Ben Hallock Water Polo United States Stanford I
Molly Hannis Swimming United States Tennessee I
Louise Hansson Swimming Sweden Southern California I
Lindsey Harding Basketball Belarus Duke I
Nicole Hare Rowing Canada Washington State I
Tahesia Harrigan Track and Field British Virgin Islands Alabama I
Ruby Harrold Gymnastics Great Britain LSU I
Shavez Hart Track and Field Bahamas Texas A&M I
Eleanor Harvey Fencing Canada Ohio State I
Betsy Hassett Soccer New Zealand California I
Natasha Hastings Track and Field United States South Carolina I
Sibohan Haughey Swimming Hong Kong Michigan I
Akeem Haynes Track and Field Canada Alabama I
David Hearn Golf Canada Wyoming I
Tobin Heath Soccer United States North Carolina I
Ryan Held Swimming United States North Carolina State I
Paris Henken Sailing United States College of Charleston I
Rebecca Heyliger Swimming Bermuda Southern California I
Antwan Hicks Track and Field Nigeria Mississippi I
David Higgins Shooting United States Air Force I
Darrell Hill Track and Field United States Penn State I
Kim Hill Volleyball United States Pepperdine I
Sami Hill Water Polo United States UCLA I
Michael Hixon Diving United States Indiana I
Brendan Hodge Rowing Canada Harvard I
Maggie Hogan Rowing United States UC Santa Barbara I
Nikkita Holder Track and Field Canada Illinois I
Katharine Holmes Fencing United States Princeton I
Peter Holoda Swimming Hungary Auburn I
Max Holt Volleyball United States Penn State I
Daryl Homer Fencing United States St. John's NY I
Stephanie Horner Swimming Canada Auburn I
BJ Hornikel Swimming Germany Alabama I
Bruno Hortelano Track and Field Spain Cornell I
Katinka Hosszu Swimming Hungary Southern California I
Cryus Hostetler Track and Field United States Oregon I
Shelby Houlihan Track and Field United States Arizona State I
Jade Howard Swimming Zambia Grand Canyon II
Sidni Hoxha Swimming Albania Old Dominion I
Molly Huddle Track and Field United States Notre Dame I
Manuel Huerta Triathlon Puerto Rico Florida Atlantic I
Madison Hughes Rugby United States Dartmouth I
Matthew Hughes Track and Field Canada Louisville I
Courtney Hurley Fencing United States Notre Dame I
Kelley Hurley Fencing United States Notre Dame I
Matthew Hutchins Swimming New Zealand Wisconsin I
Kemar Hyman Track and Field Cayman Islands Florida State I
Liliana Ibanez Swimming Mexico Texas A&M I
Ekene Ibekwe Basketball Nigeria Maryland I
Anna Illes Water Polo Hungary California I
Fabienne In-Albon Golf Switzerland Purdue I
Emily Infeld Track and Field United States Georgetown I
Dominic Inglot Tennis Great Britain Virginia I
Anton Ipsen Swimming Denmark North Carolina State I
Kristian Ipsen Diving United States Stanford I
Kyrie Irving Basketball United States Duke I
Carlin Isles Rugby United States Ashland II
Amalie Iuel Track and Field Norway Southern California I
Michal Izdinsky Water Polo France Salem International University II
Connor Jaegar Swimming United States Michigan I
Tom Jaeschke Volleyball United States Loyola Chicago I
Evan Jager Track and Field United States Wisconsin I
Kirani James Track and Field Grenada Alabama I
Inge Janssen Rowing Netherlands Virginia I
Jessica Javelet Rugby United States Louisville I
Robertas Javtokas Basketball Lithuania Arizona I
Mulern Jean Track and Field Haiti Charleston Southern I
David Jessen Gymnastics Czech Republic Stanford I
Anaso Jobodwana Track and Field South Africa Jackson State I
Charles Jock Track and Field United States UC Irvine I
Ashleigh Johnson Water Polo United States Princeton I
Felisha Johnson Track and Field United States Indiana State I
Kibwe Johnson Track and Field United States Ashland II
Steele Johnson Diving United States Purdue I
Steve Johnson Tennis United States Southern California I
Abby Johnston Diving United States Duke I
Julie Johnston Soccer United States Santa Clara I
Akela Jones Track and Field Barbados Kansas State I
LaVerne Jones-Ferrette Track and Field U.S. Virgin Islands Oklahoma I
DeAndre Jordan Basketball United States Texas A&M I
Gwen Jorgensen Triathlon United States Wisconsin I
Jeffrey Julmis Track and Field Haiti Kansas State I
Henri Junghaenel Shooting Germany Kentucky I
Yannick Kaeser Swimming Switzerland Virginia I
Chase Kalisz Swimming United States Georgia I
Leontia Kallenou Track and Field Cyprus Georgia I
Christine Kalmer Track and Field South Africa Arkansas I
Megan Kalmoe Rowing United States Washington I
Uvis Kalnins Swimming Latvia Missouri State I
Ziv Kalontarov Swimming Israel Auburn I
Alex Karowski Rowing United States Cornell I
Devery Karz Rowing United States Oregon State I
Michelle Kasold Field Hockey United States Wake Forest I
Steve Kasprzyk Rowing United States Drexel I
Antanas Kavaliauskas Basketball Lithuania Texas A&M I
Meb Keflezighi Track and Field United States UCLA I
Ashley Kelly Track and Field British Virgin Islands Illinois I
Alev Kelter Rugby United States Wisconsin I
Sam Kendricks Track and Field United States Mississippi I
Lee Kiefer Fencing United States Notre Dame I
Sebnem Kimyaciogul Basketball Turkey Stanford I
Edward King Rowing United States Navy I
Lilly King Swimming United States Indiana I
Morghan King Weightlifting United States Notre Dame de Namur II
Erika Kinsey Track and Field Sweden Central Missouri II
Shadrack Kipchirchir Track and Field United States Oklahoma State I
Meghan Klingenberg Soccer United States North Carolina I
Kellion Knibb Track and Field Jamaica Florida State I
Bronwen Knox Water Polo Australia Hartwick College III
Madison Kocian Gymnastics United States UCLA I
Espen Kofstad Golf Norway Denver I
Michelle Koh Golf Malaysia Campbell I
Kelsey Kolojejchick Field Hockey United States North Carolina I
Vivian Kong Fencing Hong Kong Stanford I
Yvette Kong Swimming Hong Kong California I
Joshua Konieczny Rowing United States Dartmouth I
Leonard Korir Track and Field United States Iona I
Wesley Korir Track and Field Kenya Louisville I
Mariya Koroleva Synchornized Swimming United States Stanford I
Matias Koski Swimming Finland Georgia I
Joe Kovacs Track and Field United States Penn State I
Lucas Kozeniesky Shooting United States North Carolina State I
Ali Krieger Soccer United States Penn State I
Mariam Kromah Track and Field Liberia Southern Mississippi I
Matthew Kuchar Golf United States Georgia Tech I
Susan Kuijken Track and Field Netherlands Florida State I
Candie Kung Golf Chinese Taipei Southern California I
Marissa Kurtimah Track and Field Canada Missouri State I
Tanja Kylliainen Swimming Finland Louisville I
Erik Kynard Track and Field United States Kansas State I
Stephanie Labbe Soccer Canada UConn I
Genevieve LaCaze Track and Field Australia Florida I
Bernard Lagat Track and Field United States Washington State I
Viola Lagat Track and Field Kenya Florida State I
Alexus Laird Swimming Seychelles IUPUI I
Fabrice Lapierre Track and Field Australia Texas A&M I
Danielle Lappage Wrestling Canada Simon Fraser II
Jordan Larson Volleyball United States Nebraska I
Grace Latz Rowing United States Wisconsin I
Claudia Lau Swimming Hong Kong Michigan I
Olaseni (Shane) Lawal Basketball Nigeria Wayne State University II
Ashley Lawrence Soccer Canada West Virginia I
Shadae Lawrence Track and Field Jamaica Kansas State I
Jarrion Lawson Track and Field United States Arkansas I
Katie Ledecky Swimming United States Stanford I
David Lee Volleyball United States Long Beach State I
Deon Lendore Track and Field Bahamas Texas A&M I
Marion Lepert Sailing United States Stanford I
Evita Leter Swimming Suriname FGCU I
Yelena Leuchanka Basketball Belarus West Virginia I
Dana Levy Track and Field Jamaica Kansas I
Dwight Lewis Basketball Venezuela Southern California I
Stacey Lewis Golf United States Arkansas I
Yvette Lewis Track and Field Panama Hampton I
Anders Lie Nielsen Swimming Denmark Michigan I
Pernilla Lindberg Golf Sweden Oklahoma State I
Desiree Linden Track and Field United States Arizona State I
Lovisa Lindh Track and Field Sweden SMU I
David Lingmerth Golf Sweden Arkansas I
Kevin Lisch Basketball Australia Saint Louis I
Jay Litherland Swimming United States Georgia I
Alejandra Llaneza Golf Mexico Arizona I
Carli Lloyd Soccer United States Rutgers I
Carli Lloyd Volleyball United States California I
Ryan Lochte Swimming United States Florida I
Eleanor Logan Rowing United States Stanford I
Marcel Lomnicky Track and Field Slovakia Virginia Tech I
Allie Long Soccer United States North Carolina I
Gaby Lopez Golf Mexico Arkansas I
Jennifer Lopez Gymnastics Venezuela Denver I
Victoria Lovelady Golf Brazil Southern California I
Ingeborg Lovens Track and Field Norway Oklahoma State I
Eddie Lovett Track and Field U.S. Virgin Islands Florida I
Chaunte Lowe Track and Field United States Georgia Tech I
Karsta Lowe Volleyball United States UCLA I
Kyle Lowry Basketball United States Villanova I
Grace Luczak Rowing United States Stanford I
Megan Lukan Rugby Canada Green Bay I
Hilda Luthersdottir Swimming Iceland Florida I
Brittany MacLean Swimming Canada Georgia I
Jennifer Madu Track and Field Nigeria Texas A&M I
Jordan Mageo Track and Field American Samoa Point Loma II
Leona Maguire Golf Ireland Duke I
Akaram Mahmoud Swimming Egypt South Carolina I
Corey Main Swimming New Zealand Florida I
Stephanie Malherbe Soccer South Africa Texas A&M I
Maggie Malone Track and Field United States Texas A&M I
Joe Maloy Triathlon United States Boston College I
Patricia Mamona Track and Field Portugal Clemson I
Alyssa Manley Field Hockey United States Syracuse I
John Mann Water Polo United States California I
Gabriela Mantellato Water Polo Brazil Hawaii I
Simone Manuel Swimming United States Stanford I
Lanni Marchant Track and Field Canada Michigan State I
Melanie Margalis Swimming United States Georgia I
Guor Marial Track and Field South Sudan Iowa State I
Marcela Maric Diving Croatia Miami (FL) I
Marko Marjonvic Rowing Serbia California I
Helen Maroulis Wrestling United States Simon Fraser II
Adrienne Martelli Rowing United States Washington I
Damian Martin Basketball Australia Loyola Marymount I
Churandy Martina Track and Field Netherlands UTEP I
Brenda Martinez Track and Field United States UC Riverside I
Luis Martinez Swimming Guatemala Auburn I
Alex Massialas Fencing United States Stanford I
Caroline Masson Golf Germany Oklahoma State I
Natalie Mastracci Rowing Canada Syracuse I
Emmanuel Matadi Track and Field Liberia Minnesota State Mankato II
Diana Matheson Soccer Canada Princeton I
Courtney Mathewson Water Polo United States UCLA I
Michael Mathieu Track and Field Bahamas Texas Tech I
Marcin Matkowski Tennis Poland UCLA I
Ibukun Mayungbe Track and Field Nigeria Texas A&M I
Brandon McBride Track and Field Canada Mississippi State I
Conlin McCabe Rowing Canada Washington I
Francena McCorory Track and Field United States Hampton I
Angel McCoughtry Basketball United States Louisville I
Conor McCullough Track and Field United States Southern California I
Sam McEntee Track and Field Australia Villanova I
Courtney McGregor Gymnastics New Zealand Boise State I
Sparkle McKnight Track and Field Trinidad and Tobago Arkansas I
Omar McLeod Track and Field Jamaica Arkansas I
Dorian McMenemy Swimming Dominican Republic Wagner I
Stu McNay Sailing United States Yale I
David McNeill Track and Field Australia Northern Arizona I
Inika McPherson Track and Field United States California I
Tony McQuay Track and Field United States Florida I
Hassan Mead Track and Field United States Minnesota I
Stephanie Meadow Golf Ireland Alabama I
Katie Meili Swimming United States Columbia I
Gerek Meinhardt Fencing United States Notre Dame I
Oussama Mellouli Swimming Tunisia Southern California I
Miranda Melville Track and Field United States Wisconsin-Parkside II
LaShawn Merritt Track and Field United States East Carolina I
Kemal Mesic Track and Field Bosnia and Herzegovina Florida I
Michael Meyer Swimming South Africa Arizona I
Julie Meynen Swimming Luxembourg Auburn I
Claire Michel Triathlon Belgium Oregon I
Maria Michta-Coffey Track and Field United States LIU Post II
Maja Mihalinec Track and Field Slovenia Nebraska-Omaha I
Filip Mihaljevic Track and Field Croatia Virginia I
Sam Mikulak Gymnastics United States Michigan I
Cody Miller Swimming United States Indiana I
Katherine Miller Fencing Brazil Yale I
Matt Miller Rowing United States Virginia I
Nick Miller Track and Field Great Britain Oklahoma State I
Shaunae Miller Track and Field Bahamas Georgia I
Heather Miller-Koch Track and Field United States St. Cloud State II
Patrick Mills Basketball Australia Saint Mary's I
Taylor Milne Track and Field Canada High Point I
Leilani Mitchell Basketball Australia Utah I
Victoria Mitchell Track and Field Australia Butler I
Nethaneel Mitchell-Blake Track and Field Great Britain LSU I
Frank Molinaro Wrestling United States Penn State I
Giulia Molinaro Golf Italy Arizona State I
Maya Moore Basketball United States UConn I
Lynda Morales Volleyball Puerto Rico Cal State Northridge I
Martina Moravcikova Swimming Czech Republic Tennessee I
Thaisa Moreno Soccer Brazil Florida International I
Alex Morgan Soccer United States California I
Jason Morgan Track and Field Jamaica Louisiana Tech I
Emily Morley Rowing Bahamas Ithaca III
Vladimir Morozov Swimming Russia Southern California I
Joe Morris Sailing United States Yale I
Sandi Morris Track and Field United States Arkansas I
Merrill Moses Water Polo United States Pepperdine I
Brock Motum Basketball Australia Washington State I
Stephen Mozia Track and Field Nigeria Cornell I
Felice Mueller Rowing United States Michigan I
Ibtihaj Muhammad Fencing United States Duke I
Dalilah Muhammed Track and Field United States Southern California I
Rob Munn Rowing United States Washington I
Azahara Munoz Golf Spain Arizona State I
Andi Murez Swimming Israel Stanford I
Clayton Murphy Track and Field United States Akron I
Kelly Murphy Volleyball United States Florida I
Lizanne Murphy Basketball Canada Hofstra I
Ryan Murphy Swimming United States California I
Meghan Musnicki Rowing United States Ithaca III
Maddie Musselman Water Polo United States UCLA I
Gabriel Mvumvure Track and Field Zimbabwe LSU I
Alex Naddour Gymnastics United States Oklahoma I
Alyssa Naeher Soccer United States Penn State I
Miriam Nagl Golf Brazil Arizona State I
Tyler Nase Rowing United States Princeton I
Pardon Ndhlovu Track and Field Zimbabwe North Carolina, Pembroke II
Lia Neal Swimming United States Stanford I
Tim Nedow Track and Field Canada DePaul I
Grant Nel Diving Australia Texas A&M I
Sotia Neofytou Swimming Cyprus Indianapolis II
Christabel Nettey Track and Field Canada Arizona State I
Kiley Neushul Water Polo United States Stanford I
Gal Nevo Swimming Israel Arizona State I
Gal Nevo Swimming Israel Georgia Tech I
Stephen Newbold Track and Field Bahamas Florida State I
Anicka Newell Track and Field Canada Texas State I
Alysha Newman Track and Field Canada Miami (FL) I
Rachel Nicol Swimming Canada SMU I
Chirine Njeim Track and Field Lebanon Utah I
Carvin Nkanata Track and Field Kenya Pittsburgh I
Gwladys Nocera Golf France New Mexico State I
Anna Nordqvist Golf Sweden Arizona State I
Leah Nugent Track and Field Jamaica Kentucky I
Diane Nukuri Track and Field Burundi Iowa I
KIa Nurse Basketball Canada UConn I
Barbara Nwaba Track and Field United States UC Santa Barbara I
Patricia Obee Rowing Canada Washington I
Akua Obeng-Akrofi Track and Field Ghana Columbia I
Alex Obert Water Polo United States University of the Pacific I
Glenn Ochal Rowing United States Princeton I
Jessica O'Connell Track and Field Canada West Virginia I
Tjasa Oder Swimming Slovenia Arizona I
Cindy Ofili Track and Field Great Britain Michigan I
Andy Ogide Basketball Nigeria Colorado State I
Chamberlain Oguchi Basketball Nigeria Illinois State I
Kelley O'Hara Soccer United States Stanford I
Chris O'Hare Track and Field Great Britain Tulsa I
Sam Ojserkis Rowing United States Washington I
Blessing Okagbare Track and Field Nigeria UTEP I
Courtney Okolo Track and Field United States Texas I
Chinwe Okoro Track and Field Nigeria Louisville I
Stan Okoye Basketball Nigeria VMI I
Nikki Okwelogu Track and Field Nigeria Harvard I
Olumide Olamigoke Track and Field Nigeria Indiana I
Anna Olasz Swimming Hungary Arizona State I
Meghan O'Leary Rowing United States Virginia I
Keturah Orji Track and Field United States Georgia I
Luis Orta Track and Field Venezuela Kentucky I
Bruno Ortiz Swimming Spain Michigan I
Miguel Ortiz Swimming Spain Michigan I
Uhunoma Osazuwa Track and Field Nigeria Syracuse I
Farida Osman Swimming Egypt California I
Flings Owusu-Apyapong Track and Field Ghana Syracuse I
Danielle Page Basketball Serbia Nebraska I
Cheng-tsung Pan Golf Chinese Taipei Washington I
Alexi Pappas Track and Field Greece Oregon��� I
Jessica Parratto Diving United States Indiana I
Casey Patterson Volleyball United States BYU I
Ryan Patterson Gymnastics South Africa California I
Sarah Pavan Volleyball Canada Nebraska I
Shelley Pearson Rowing Bermuda Harvard I
Jacob Pebley Swimming United States California I
Tori Pena Track and Field Ireland UCLA I
Anthony Perez Basketball Venezuela Mississippi I
Catalina Perez Soccer Colombia Miami (FL) I
Lena Petermann Soccer Germany Central Florida I
Gerald Phiri Track and Field Zambia Texas A&M I
Sydney Pickrem Swimming Canada Texas A&M I
Blake Pieroni Swimming United States Indiana I
Thomas Pieters Golf Belgium Illinois I
Gerina Piller Golf United States UTEP I
Demetrius Pinder Track and Field Bahamas Texas A&M I
Omar Pinzon Swimming Colombia Florida I
Diamara Planell Track and Field Puerto Rico Washington I
Katherine Plouffe Basketball Canada Marquette I
Michelle Plouffe Basketball Canada Utah I
David Plummer Swimming United States Minnesota I
Amanda Polk Rowing United States Notre Dame I
Jeff Porter Track and Field United States Michigan I
Tiffany Porter Track and Field Great Britain Michigan I
Sovijja Pou Swimming Cambodia Brown I
Micha Powell Track and Field Canada Maryland I
Seamus Power Golf Ireland East Tennessee State I
Jenna Prandini Track and Field United States Oregon I
Aisha Praught Track and Field Jamaica Illinois State I
Robin Prendes Rowing United States Princeton I
Josh Prenot Swimming United States California I
Nzingha Prescod Fencing United States Columbia I
Christen Press Soccer United States Stanford I
DeAnna Price Track and Field United States Southern Illinois I
Reid Priddy Volleyball United States Loyola Marymount I
Nichelle Prince Soccer Canada Ohio State I
Shara Proctor Track and Field Great Britain Florida I
Briana Provancha Sailing United States Boston College I
Jason Pryor Fencing United States Ohio State I
Mallory Pugh Soccer United States UCLA I
Clive Pullen Track and Field Jamaica Arkansas I
Abbas Qali Swimming Kuwait Alabama I
Ting-Wen Quah Swimming Singapore UCLA I
Colleen Quigley Track and Field United States Florida State I
Jasmine Quinn Track and Field Puerto Rico Kentucky I
Rebecca Quinn Soccer Canada Duke I
Cristian Quintero Swimming Venezuela Southern California I
Rafael Quintero Diving Puerto Rico Arizona I
Nayo Raincock-Ekunwe Basketball Canada Simon Fraser II
Rajeev Ram Tennis United States Illinois I
Beverly Ramos Track and Field Puerto Rico Kansas State I
Nina Rangelova Swimming Bulgaria SMU I
Megan Rapinoe Soccer United States Portland I
Patrick Reed Golf United States Augusta II
Brittney Reese Track and Field United States Mississippi I
Emily Regan Rowing United States Michigan State I
Maya Rehberg Track and Field Germany Iona I
Christopher Reid Swimming South Africa Alabama I
Julian Reid Track and Field Great Britain Texas A&M I
Julia Reinprecht Field Hockey United States Princeton I
Katie Reinprecht Field Hockey United States Princeton I
Aline Reis Soccer Brazil Central Florida I
Ines Remersaro Swimming Uruguay Oklahoma Baptist II
Paula Reto Golf South Africa Purdue I
Miguel Reyes Tennis Mexico Texas I
Jareem Richards Track and Field Trinidad and Tobago Alabama I
Ali Riley Soccer New Zealand Stanford I
Andrew Riley Track and Field Jamaica Illinois I
Milan Ristic Track and Field Serbia California I
Edgar Rivera Track and Field Mexico Arizona I
Gil Roberts Track and Field United States Texas Tech I
Ricky Robertson Track and Field United States Mississippi I
Byron Robinson Track and Field United States Texas I
Kelsey Robinson Volleyball United States Tennessee I
Sarah Robles Weightlifting United States Arizona State I
Brendon Rodney Track and Field Canada LIU Brooklyn I
Leonor Rodriguez Basketball Spain Florida State I
Alex Roelse Water Polo United States UCLA I
Brittany Rogers Gymnastics Canada Georgia I
Jean-Julien Rojer Tennis Netherlands UCLA I
Jamial Rolle Track and Field Bahamas Missouri State I
Brianna Rollins Track and Field United States Clemson I
Lisa Roman Rowing Canada Washington State I
Leticia Romero Basketball Spain Florida State I
Christine Roper Rowing Canada Virginia I
Alex Rose Track and Field Samoa Central Michigan I
April Ross Volleyball United States Southern California I
Sebastien Rousseau Swimming South Africa Florida I
Shannon Rowbury Track and Field United States Duke I
Henrik Rummel Rowing United States Harvard I
Cierra Runge Swimming United States Wisconsin I
Galen Rupp Track and Field United States Oregon I
Aaron Russell Volleyball United States Penn State I
Alonzo Russell Track and Field Bahamas Florida State I
Sean Ryan Swimming United States Michigan I
Shane Ryan Swimming Ireland Penn State I
Domantas Sabonis Basketball Lithuania Gonzaga I
Betsy Saina Track and Field Kenya Iowa State I
Liana Salazar Soccer Colombia Kansas I
Karl Saluri Track and Field Estonia Georgia I
Matea Samardzic Swimming Croatia SMU I
Josh Samuels Water Polo United States UCLA I
Taylor Sander Volleyball United States BYU I
LaToya Sanders Basketball Turkey North Carolina I
Leevan Sands Track and Field Bahamas Auburn I
Donald Sanford Track and Field Israel Arizona State I
Pavel Sankovich Swimming Belarus Florida State I
Daly Santana Volleyball Puerto Rico Minnesota I
Becky Sauerbrunn Soccer United States Virginia I
Raven Saunders Track and Field United States Mississippi I
Nicholas Scarvelis Track and Field Greece UCLA I
Jeanelle Scheper Track and Field St. Lucia South Carolina I
Sarah Scherer Shooting United States TCU I
Sophie Schimdt Soccer Canada Portland I
Lauren Schmetterling Rowing United States Colgate I
Allison Schmitt Swimming United States Georgia I
Joseph Schooling Swimming Singapore Texas I
Mikel Schreuders Swimming Aruba Missouri I
Benjamin Schulte Swimming Guam Bryant I
Dominique Scott-Efurd Track and Field South Africa Arkansas I
Helena Scutt Sailing United States Stanford I
Andrea Seccafien Track and Field Canada Samford I
Melissa Seidemann Water Polo United States Stanford I
Debora Seilhamer Volleyball Puerto Rico Southern California I
Kai Selvon Track and Field Trinidad and Tobago Auburn I
Giulia Sergas Golf Italy UCLA I
Pedrya Seymour Track and Field Bahamas Illinois I
Mona Shaito Fencing Lebanon Ohio State I
Kathleen Sharkey Field Hockey United States Princeton I
Alena Sharp Golf Canada New Mexico State I
Tom Shields Swimming United States California I
Pilar Shimizu Swimming Guam Johns Hopkins III
Erik Shoji Volleyball United States Stanford I
Kawika Shoji Volleyball United States Stanford I
Keren Siebner Swimming Israel Georgia Tech I
Olivier Siegelaar Rowing Netherlands California I
Isaac Sifalu Track and Field American Samoa Alderson Broaddus II
Nicole Sifuentes Track and Field Canada Michigan I
Kerry Simmonds Rowing United States Washington I
Cale Simmons Track and Field United States Air Force I
Katarina Simonovic Swimming Serbia Arizona State I
Jenny Simpson Track and Field United States Colorado I
Christine Sinclair Soccer Canada Portland I
Clark Smith Swimming United States Texas I
David Smith Track and Field Puerto Rico Auburn I
David Smith Volleyball United States UC Irvine I
Jesse Smith Water Polo United States Pepperdine I
Kierra Smith Swimming Canada Minnesota I
Leah Smith Swimming United States Virginia I
Teray Smith Track and Field Bahamas Auburn I
Tyrone Smith Track and Field Bermuda Missouri S&T II
Olivia Smoliga Swimming United States Georgia I
Katelin Snyder Rowing United States Washington I
Kyle Snyder Wrestling United States Ohio State I
Hope Solo Soccer United States Washington I
Jarrin Solomon Track and Field Trinidad and Tobago New Mexico I
Jannah Sonnenschein Swimming Mozambique New Mexico State I
Rondel Sorrillo Track and Field Trinidad and Tobago Kentucky I
Rafaelle Souza Soccer Brazil Mississippi I
Ashley Spencer Track and Field United States Texas I
Levern Spencer Track and Field St. Lucia Georgia I
Maggie Steffens Water Polo United States Stanford I
Hilary Stellingwerff Track and Field Canada Wisconsin I
Richelle Stephens Rugby United States Lindenwood II
Deajah Stevens Track and Field United States Oregon I
Evelyn Stevens Cycling United States Dartmouth I
Breanna Stewart Basketball United States UConn I
Brandon Stone Golf South Africa Texas I
Gevvie Stone Rowing United States Princeton I
Hans Struzyna Rowing United States Washington I
Bianca Stuart Track and Field Bahamas Southern Illinois I
Albert Subirats Swimming Venezuela Arizona I
Khadijah Suleman Track and Field Nigeria Mississippi I
Tina Sutej Track and Field Slovenia Arkansas I
Brooke Sweat Volleyball United States FGCU I
Greggmar Swift Track and Field Barbados Indiana State I
Jan Switkowski Swimming Poland Florida I
Barbara Szabo Track and Field Hungary Western State Colorado II
Norbert Szabo Swimming Hungary Virginia Tech I
Jeremy Taiwo Track and Field United States Washington I
Melissa Tancredi Soccer Canada Notre Dame I
Brad Tandy Swimming South Africa Arizona I
Bralon Taplin Track and Field Grenada Texas A&M I
Grigoriy Tarasevich Swimming Russia Louisville I
Roser Tarrago Water Polo Spain California I
Tamara Tatham Basketball Canada Massachusetts I
Diana Taurasi Basketball United States UConn I
Christian Taylor Track and Field United States Florida I
Florian Temengil Wrestling Palau Newman Athletics III
Erin Teschuk Track and Field Canada North Dakota State I
Zack Test Rugby United States Oregon I
Jesse Theilke Wrestling United States Wisconsin I
Brianne Theisen-Eaton Track and Field Canada Oregon I
Jurgen Themen Track and Field Suriname Adams State II
Oumoul Thiam Basketball Senegal Southern Nazarene II
Danniel Thomas Track and Field Jamaica Kent State I
Donald Thomas Track and Field Bahamas Auburn I
Mikel Thomas Track and Field Trinidad and Tobago Kentucky I
Noemie Thomas Swimming Canada California I
Shanieka Thomas Track and Field Jamaica San Diego State I
Brenessa Thompson Track and Field Guyana Texas A&M I
Courtney Thompson Volleyball United States Washington I
Klay Thompson Basketball United States Washington State I
Richard Thompson Track and Field Trinidad and Tobago LSU I
Shona Thorburn Basketball Canada Utah I
Virginia Thrasher Shooting United States West Virginia I
Joshua Tibatemwa Swimming Uganda Grinnell III
Patrick Tiernan Track and Field Australia Villanova I
Kim Tillie Basketball France Utah I
Michael Tinsley Track and Field United States Jackson State I
Ellen Tomek Rowing United States Michigan I
Pau Tonnensen Track and Field Spain Arizona I
David Torrence Track and Field Peru UCLA I
Kira Toussaint Swimming Netherlands Tennessee I
Alyxandria Treasure Track and Field Canada Kansas State I
Murphy Troy Volleyball United States Southern California I
Sarah True Triathlon United States Middlebury College III
Carlos Trujillo Track and Field Guatemala Oregon��� I
Rexford Tullius Swimming U.S. Virgin Islands Florida I
Dustin Tynes Swimming Bahamas Ohio State I
Lorraine Ugen Track and Field Great Britain TCU I
Maicel Uibo Track and Field Estonia Georgia I
Miles Ukaoma Track and Field Nigeria Nebraska I
Chierika Ukogu Rowing Nigeria Stanford I
Michael Umeh Basketball Nigeria UNLV I
Mariajo Uribe Golf Colombia UCLA I
Ben Uzoh Basketball Nigeria Tulsa I
Brandon Valentine-Parris Track and Field St. Vincent and the Grenadines Clafin II
Albane Valenzuela Golf Switzerland Stanford I
Chantal Van Landeghem Swimming Canada Georgia I
Caitlin Van Sickle Field Hockey United States North Carolina I
Arianna Vanderpool-Wallace Swimming Bahamas Auburn I
Shelbi Vaughan Track and Field United States Texas A&M I
Jhonattan Vegas Golf Venezuela Texas I
Orianca Velasquez Soccer Colombia Indiana I
David Verburg Track and Field United States George Mason I
Lindon Victor Track and Field Grenada Texas A&M I
Ingrid Vidal Soccer Colombia Kansas I
Danielle Villars Swimming Switzerland SMU I
Julia Vincent Diving South Africa South Carolina I
Michelle Vittese Field Hockey United States Virginia I
Meghan Volker Rowing Australia UCLA I
Dana Vollmer Swimming United States California I
Kristel Vourna Swimming Greece Alabama I
Suranya Wahi Track and Field Suriname Adams State II
Daniel Wallace Swimming Great Britain Florida I
Thair Walsh Track and Field Antigua and Barbuda Middle Tennessee I
Kerri Walsh Jennings Volleyball United States Stanford I
Jared Ward Track and Field United States BYU I
Ariana Washington Track and Field United States Oregon I
Bubba Watson Golf United States Georgia I
Caylee Watson Swimming U.S. Virgin Islands American I
Sage Watson Track and Field Canada Arizona I
Ameer Webb Track and Field United States Texas A&M I
Rowena Webster Water Polo Australia Arizona State I
Lexi Weeks Track and Field United States Arkansas I
Natan Wegrzycki-Szymczyk Rowing Poland California I
Seth Weil Rowing United States UC Davis I
Amanda Weir Swimming United States Southern California I
Anders Weiss Rowing United States Brown I
Abbey Weitzeil Swimming United States California I
Pawel Werner Swimming Poland Florida I
Darrell Wesh Track and Field Haiti Virginia Tech I
Alexandra Wester Track and Field Germany Miami (FL) I
Lindsay Whalen Basketball United States Minnesota I
Rosie White Soccer New Zealand UCLA I
Angela Whyte Track and Field Canada Idaho I
Angela Whyte Track and Field Canada Washington State I
Anna Wierzbowska Rowing Poland Southern California I
Ursula Wikstrom Golf Finland New Mexico State I
Jordan Wilimovsky Swimming United States Northwestern I
Katarzyna (Kasia) Wilk Swimming Poland Southern California I
Hannah Wilkinson Soccer New Zealand Tennessee I
Lauren Wilkinson Rowing Canada Princeton I
Rhian Wilkinson Soccer Canada Tennessee I
Danny Willett Golf Great Britain Jacksonville State I
Persis William-Mensah Track and Field Ghana UC Irvine I
Chrishuna Williams Track and Field United States Arkansas I
Kendell Williams Track and Field United States Georgia I
Kimberly Williams Track and Field Jamaica Florida State I
Michelle Williams Swimming Canada Ohio State I
Shermaine Williams Track and Field Jamaica Johnson C. Smith II
Toni-Ann Williams Gymnastics Jamaica California I
Novlene Williams-Mills Track and Field Jamaica Florida I
Nick Willis Track and Field New Zealand Michigan I
Jamal Wilson Track and Field Bahamas Texas I
Nickiesha Wilson Track and Field Jamaica LSU I
Kara Winger Track and Field United States Purdue I
Rudy Winkler Track and Field United States Cornell I
Chris Winter Track and Field Canada Oregon I
Jill Witmer Field Hockey United States Maryland I
Christine Wolf Golf Austria Chattanooga I
Mike Woods Cycling Canada Michigan I
Kelsi Worrell Swimming United States Louisville I
Dagmara Wozniak Fencing United States St. John's NY I
Tim Wynter Swimming Jamaica Southern California I
Katrina Young Diving United States Florida State I
Marina Zablith Water Polo Brazil Hartwick College III
Shelina Zadorsky Soccer Canada Michigan I
Katie Zaferes Triathlon United States Syracuse I
Anna Zagre Track and Field Belgium Florida State I
Mariel Zagunis Fencing United States Notre Dame I
Zach Ziemek Track and Field United States Wisconsin I
Petra Zublasing Shooting Italy West Virginia I
Stipe Zunic Track and Field Croatia Florida I
David Blair Para Track & Field United States Weber State I
Steven Bohlemann Soccer 7-a-side United States Embry Riddle University II
Reilly Boyt Para Swimming United States University of California San Diego II
Brickelle Bro Para Swimming United States Stanford I
McKenzie Coan Para Swimming United States Loyola (Maryland) I
Kym Crosby Para Track & Field United States Cal State Chico II
Charles Davis Para Track & Field United States Hartford I
Eleni Englert Para Rowing United States Washington I
Amanda Everlove Para Swimming United States Ohio Northern III
Tobi Fawehinmi Para Track & Field United States Texas-Arlington I
Megan Fisher Para Cycling United States Montana I
Alyssa Gialamas Para Swimming United States Loyola (Maryland) I
Robert Griswold Para Swimming United States Carson-Newman II
Tyson Gunter Para Track & Field United States Idaho State I
Chris Hammer Paratriathlon United States Grand Valley State II
Danielle Hansen Para Rowing United States Washington I
Jaquvis Hart Para Track & Field United States Louisiana Tech I
Dalton Herendeen Para Swimming United States Indianapolis II
Katie Holloway Sitting Volleyball United States CSU Northridge I
April Holmes Para Track & Field United States Norfolk State I
Seth Jahn Soccer 7-a-side United States St. Andrews (NC)  
Courtney Jordan Para Swimming United States California Lutheran III
Michelle Konkoly Para Swimming United States Georgetown I
Rebecca Meyers Para Swimming United States Franklin & Marshall III
Nicky Nieves Sitting Volleyball United States Queens College II
Markeith Price Para Track & Field United States Tennessee State I
Jennifer Schuble Para Cycling United States Army West Point, Albama I
Jenny Sichel Para Rowing United States Bryn Mawr III
Jerome Singleton Para Track & Field United States Morehouse II
Jaclyn Smith Para Rowing United States Sacred Heart I
Brad Snyder Para Swimming United States Navy I
Nic Taylor Wheelchair Tennis United States Cal State Northridge I
Roderick Townsend Para Track & Field United States Boise State I
Steven Toyoji Para Track & Field United States Arizona I
Jarryd Wallace Para Track & Field United States Georgia I
Jamie Whitmore Para Cycling United States CSU Northridge I
Taleah Williams Para Track & Field United States Nebraska-Omaha I
Wesley Williams Para Track & Field Guide United States Cal State Northridge I
Deja Young Para Track & Field United States Wichita State I