You are here

2014 Division II Degree Completion Award Program Recipients

 

NAME

INSTITUTION

Rushi Amin

Kutztown

Mechela Barnes

Seattle Pacific

Keeley Bateman

St. Thomas Aquinas

Caysie Beetley

Washburn

Tabitha Bemis

Edinboro

Brittany Biddle

Wilmington (Delaware)

Alexa Bordewick

Pittsburg State

Lauren Boyd

Bellarmine

Tasia Bristow

Glenville State

Ali Brown

Cameron

Amanda Burnard

Wayne State (Michigan)

Kylie Burns

Alaska Anchorage

Veronica Celaya

Western New Mexico

Ethan Cordray

Pittsburg State

Trinesha Cornell

Central State (Ohio)

Trent Davison

Ferris State

Andrea Dawson

Armstrong

Katelyn Dedrick

Humboldt State

Sarah DeShone

Ferris State

Jamel Dobbs

Tuskegee

Jazlyn Fuller

Tuskegee

Kyra Garrison

Adams State

John Gaston

Kentucky State

Allison Glisch

Winona State

Christine Groh

Fort Lewis

Heidi Haller

Lewis

Jasmine Hammon

Alabama-Huntsville

Austin Hanser

Montana State Billings

Bena Hanyard

Clayton State

Chandler Hash

Anderson (South Carolina)

Bente Heller

Alaska Fairbanks

Ethan Hildebrand

Southwest Minnesota State

Breanna Holleman

Southwest Minnesota State

Kristen Holmes

Armstrong

Natalie Huggins

Ursuline

Kaley Jacobson

Winona State

Katie Kerns

Central Oklahoma

Alison Kusler

Northern State

Carissa Kutkowski

Cal State San Bernardino

Kelsey Lewis

Washburn

Christen Lopez

Colorado Mesa

David Lundberg

North Alabama

Melissa Marshall

Colorado School of Mines

Jena Matter

Mansfield

Jessica Mattia

Virginia State

Mary Ellen McCollum

Holy Family

Jillian McDaniels

 Central Washington

Samantha McGaha

Lewis

Chantry McMahan

Texas A&M-Commerce

Lauren Michael

Drury

Kristin Mihara

Cal Poly Pomona

Lee Nishanian

Cal State San Bernardino

Carlos Olea

St. Mary’s (Texas)

Laura Patrick

Emporia State

Petra Pesic

Central Oklahoma

Lewis Polkow

Montana State Billings

Emily Relles

Cal State Stanislaus

Victoria Reuscher

Holy Family

Taylor Rock

Colorado Mesa

Chelsea Rodriguez

Fort Lewis

Annie Rubendunst

Northern Michigan

Gabriela Saravia

Fort Hays State

Michelle Scannell

Mount Olive

Jessica Schuck

West Chester

Danielle Slivka

Wisconsin-Parkside

Jordan Smith

Alabama-Huntsville

Nicholas Smith

Southwest Minnesota State

Rebecca Smith

East Stroudsburg

Katie Sokolowski

Nebraska-Kearney

Suzanne Solin

Northern Michigan

Caitlin Stredde

McKendree

Joylene Thompson

Fayetteville State

Jordan Tippens

King (Tennessee)

Halei Van Dyke

Felician

Taylor Varnadore

Sonoma State

Cory Veldhuizen

Malone

Ashley Vellucci

Shippensburg

Tricia Vogel

Emporia State

Samantha Walling

Clayton State

Breanna Wilson

Montana State Billings

Derek Younker

Pittsburgh-Johnstown