You are here

2018-19 Division II Degree-Completion Award Recipients

NAME
INSTITUTION
Darian Abram
Washburn
Mohammed Abubakar
William Jewell
Bethany Allen
Henderson St.
Zach Antonette
Molloy
Sydney Azorr
Western Ore.
Garrett Ball
Colorado Mesa
Paige Michelle Ballenger
Wayne St. (NE)
Sarah Baskey
Edinboro
Daniel Bennett
North Georgia
Jessica Boone
Northeastern St.
Alixandria Boulanger
Arkansas Tech
Christen Bragg
Coker
Jordyn Breitbarth
Wayne St. (NE)
Bailey Bzdak
Shippensburg
Emma G. Chilton
Harding
Josiah Chupik
St. Edward’s
Mackenzie Clouse
Southwest Minn. St.
Iresha Cooper
Coker
Bret Michael Curtis
Missouri S&T
Justine Daane
Winona St.
Hayden Dailey
Bellarmine
Meghan Datema
Grand Valley St.
Nigel Davis
New Haven
Lona Dengler
Humboldt St.
Jenna Deschaine
Saint Michael’s
Everette Deveaux
South Dakota Mines
Elesha Foster
Albany St. (GA)
Kiunah Fye
Southern Wesleyan
Kylie Gaeth
Minn. St. Mankato
Bailey Gaspar
Hawaii Hilo
Sarah Gilbert
Tex. A&M-Kingsville
Courtney Gildea
Kentucky Wesleyan
Timothy J. Giselbach
St. Edward’s
Rebecca Gleason
Northeastern St.
Connor Glick
Grand Valley St.
Isaiah Grave
Goldey-Beacom
Alexandra Gresham
Cal Poly Pomona
Bhrea Griffen
Glenville St.
Marina Hansen
Colorado Mines
Kyre Henderson
Tex. A&M-Kingsville
Mary Hirt
Nova Southeastern
Christine Howlett
Simon Fraser
Justin Hussey
Le Moyne
Katrina Janssen
Caldwell
Marilyn (Katie) Jones
Colorado St.-Pueblo
Rylee Kane
Mont. St. Billings
Mari Kawano
Hawaii Hilo
Hudson Kennedy
Western Ore.
Noah King
Ferris St.
Ayanna King-Thomas
Mount Olive
Hollie Koning
Northern Mich.
Casey Lewis
Western St.
Raegan Lillie
Cal St. San Marcos
Dakota Ethan Long
Ga. Southwestern
Dionna Marcus
Virginia St.
Erica Marquez
Azusa Pacific
Kamryn McKee
Texas A&M-Commerce
Nicole McWilliams
Bloomfield
Samuel Mobley
Catawba
Selena Montelongo
Mount Olive
Gabriel Moultrie
West Va. Wesleyan
Bernadette Mullane
Molloy
Makenzie Murphy
Lewis
Nikki Newell
Point Loma
Hieu Ngo
Cal St. San B’dino
Frances Noeldner
Neb.-Kearney
Abigail Nordeen
Minn. St. Mankato
Meghann O’Brien
Fla. Southern
Molly O’Brien
MSU Moorhead
Mary Elizabeth
Southern Wesleyan
Sidney Peake
Simon Fraser
Abbigail Pierce
King (TN)
Tyler Place
Cal St. San Marcos
Danielle Rampart
Winona St.
Sarah Rawlings
South Dakota Mines
Justice Reliford
Southern Ark.
Jacob Richardson
Southern Ark.
Frank Savena
Walsh
Erika Shady
Concordia-St. Paul
Mary Simmons
Arkansas Tech
Sydney Sprague
North Georgia
Eden Stoddard
Fort Hays St.
Paula Stonehouse
Cal St. San Marcos
Erin Sullivan
MSU Moorhead
Carley Swan
Washburn
Alicia Tomlin
Saginaw Valley
Xena Valenzuela
Georgian Court
Rachel Vargas-Comme
Mary
Jaquatin Victrum
Clark Atlanta
Adria Abella Villafranca
Harding
Kierstyn Williams
Wilmington (DE)
Steven Withers
Adelphi
Case Woodward II
Catawba
Ada Yalcin
Eckerd
Kimberly A. Zahm
Clayton St.
John Joseph Zumbrennen
Wayne St. (NE)